امروز: ۲۴ تیر ۱۴۰۳

تشریح محدودیت وتمهیدات ویژه برای مهار کرونا توسط استاندار خوزستان

کرونا تاریخ انتشار: 21/02/19 بدون نظر   1104 بازدید

اندازه فونت    
تشریح محدودیت وتمهیدات ویژه برای مهار کرونا توسط استاندار خوزستان

۰

تشریح محدودیت‌ها و تمهیدات ویژه برای مهار شیوع کرونا در خوزستان

استاندار خوزستان در پایان نشست اضطراری ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا محدودیت‌ها و تمهیدات ویژه برای مهار شیوع کرونا را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بامدادخوزیان، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان امروز در پایان نشست اضطراری ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیش از این که در شرایط آبی به سر می‌بردیم مهمترین مشکل آن بود که برای مردم عادی انگاری صورت گرفته بود و تصور عموم بر این بود که همه چیز حل شده است.

استاندار خوزستان افزود: در نتیجه این عادی انگاری مراسمات مختلف، مراودات رفت و شدها و مسافرت‌ها دقیقاً مانند شرایطی که کرونا نباشد انجام شد و در نتیجه بیماری کرونا آن هم از نوع جهش یافته با منشاء انگلستان گسترش یافت.

سلیمانی ادامه داد: برآورد ما این بود که منشا گونه جهش یافته از خارج از کشور است و در مرحله اول مرزها را در بخش مسافرتی به مدت یک هفته بستیم و به تمدید این محدودیت در صورت کنترل نشدن شرایط بسنده کردیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه باید در مرزها شرایطی ایجاد کنیم که امکان تست سریع از مسافران فراهم شود، اذعان کرد: ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ با قدرت ادامه پیدا می‌کند و در شهرستان‌های قرمز اصناف، ادارات و دیگر دستگاه‌ها برابر با محدودیت‌ها و دستورالعمل‌ها مشخص شده فعالیت میکنند.

سلیمانی تصریح کرد: در این شهرستان‌ها تعطیلی بازار، اصناف و دستفروشان به جز گروه یک شغلی به طور کامل انجام می‌گیرد و کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی با یک سوم ظرفیت فعال خواهند بود.

وی ادامه داد: ادارات و دستگاه‌ها نیز به جز دستگاه‌های ضروری و خدمات رسان حداکثر با یک‌سوم فعالیت می‌کنند.

استاندار خوزستان تاکید کرد:کارکنان دارای بیماری‌های زمینه‌ای،زنان باردار و افراد مسن حتماً در دورکاری باشند و همه نهادها دستگاه‌ها بخش خصوصی موظف هستند در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی کمک کنند.

سلیمانی عنوان کرد: در صورت اجرای طرح غربالگری محله به محله حلقه انتشار ویروس شکسته خواهد شد و افراد مبتلا دقیق‌تر شناسایی و قرنطینه می‌شوند و خانواده و بستگان بیمار و کسانی که با بیمار تردد داشته باشند تست می‌شوند‌.

استاندار خوزستان با بیان اینکه در ورودی‌ها و خروجی‌های استان کنترل بیشتری انجام می شود گفت: از رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز درخواست کردیم در کنار دبیری ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا امر سخنگویی این ستاد را نیز بر عهده گیرند.

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 101
  • 325,857
  • 1,285
  • ۲۳ تیر ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه