امروز: ۲۳ فروردین ۱۴۰۳

واحد‌های تولیدی پرشین کلر،لاستیک سازی و کاغذسازی در ایجاد اشتغال در دوشهرستان شوشتروگتوند تاثیرگذارند

اشتغال تاریخ انتشار: 21/02/19 بدون نظر   1276 بازدید

اندازه فونت    
واحد‌های تولیدی پرشین کلر،لاستیک سازی و کاغذسازی در ایجاد اشتغال در دوشهرستان شوشتروگتوند تاثیرگذارند

واحد‌های تولیدی پرشین کلر،لاستیک سازی وکاغذسازی کارون در ایجاد اشتغال دو شهرستان شوشتروگتوند تاثیرگذارند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بانک‌ها می‌توانند در قالب طرح‌های مختلف حمایت از واحدهای تولیدی، سقف پرداخت تسهیلات حمایتی را افزایش دهند.

محسن صالحی‌نیا پنجشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اهواز بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت نهاده ها نیاز واحدهای تولیدی به سرمایه در گردش افزایش یافته است.

وی گفت:  ۴۰ درصد میزان تسهیلاتی که بانک ها پرداخت می کنند به بخش صنعت و معدن انجام می شود این در حالی است که طبق قانون سقف پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها به صنایع و  معادن تا ۱ ۳ درصد است.

معاون وزیر صمت ادامه داد: بانک ها می توانند در قالب طرح های مختلف از جمله رونق تولید و تسهیلات صندوق توسعه و ترکیبی به واحدهای تولیدی تسهیلات پرداخت کنند و کمک به واحدهای تولیدی بیشتر شود.

صالحی نیا بیان کرد: پرداخت تسهیلات به صنایع در استان های مختلف به نسبت منابع بانکی متفاوت است و امید است که با همکاری بانک ها با توجه به هماهنگی هایی که انجام شده مشکلات  واحدهای تولیدی در استان ها برطرف شود.

وی در ادامه با اشاره به بازدیدی که از واحدهای صنعتی  شوشتر و گتوند انجام داد افزود: در این سفر از کارخانه کاغذسازی کارون ،شرکت لاستیک سازی وکارخانه پرشین کلر در این ۲ شهرستان بازدید شد. این واحدهای تولیدی در ایجاد اشتغال در منطقه بسیار تاثیر گذار هستند.

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) گفت: کارخانه پرشین کلر و لاستیک سازی طرح توسعه خود را ارائه دادند و برای انجام این کار نیاز به تسهیلات دارند، برای پرداخت تسهیلات به این شرکت ها با چند بانک مذاکره شد تا نقدینگی مورد نیاز این کارخانه ها تامین شود.

وی همچنین به حضور در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز اشاره کرد و افزود: در ستاد تسهیل مشکلات ۴۰ واحد تولیدی در ۲ شهرستان شوشتر و گتوند مورد ارزیابی قرار گرفت و مقرر شد که با تامین نقدینگی برای خرید تجهیزات و یا کمک در سرمایه در گردش این شرکت ها به رونق تولید این واحدها کمک شود.

صالحی نیا بین کرد: ۲ شهرستان گتوند و شوشتر ظرفیت های تولیدی و صنعتی خوبی دارند و صنایع خرد در این مناطق  نیاز به تسهیلات برای رونق  تولید دارند.

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) در سفر به خوزستان از واحدهای تولیدی ۲ شهرستان شوشتر و گتوند بازدید نمود و مشکلات آن ها را مورد ارزیابی قرار داد.

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 49
  • 315,923
  • 1,257
  • ۴ فروردین ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه