امروز: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳

استاندار خوزستان / در استان باید لحظه ای تصمیم بگیریم

کرونا تاریخ انتشار: 21/02/20 بدون نظر   1071 بازدید

اندازه فونت    
استاندار خوزستان / در استان باید لحظه ای تصمیم بگیریم

استاندار خطاب به رئیس جمهور:

در خوزستان باید لحظه‌ای تصمیم بگیریم / مجوز اخذ تصمیم محلی داده شود

 استاندار خورستان با اشاره به سرعت انتشار ویروس در برخی شهرها و مناطق، خواستار صدور مجوز اخذ تصمیمات محلی برای کنترل بیماری شد.

قاسم سلیمانی‌دشتکی در نشست ویدئوکنفرانس ستاد ملی مقابله با کرونا که امروز (۲ اسفندماه) با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: روند افزایشی بیماری در خوزستان از بهمن‌ماه آغاز شد و از چند روز پیش شدت گرفت؛ شاید یکی از مهم‌ترین عوامل این مساله، تردد روزانه بیش از ۳۰۰ مسافر عراقی از مرزهای شلمچه و چذابه است.

وی افزود: در این راستا یک روز قبل از معارفه من، جلسه‌ای با ستاد مدیریت کرونا در خوزستان و شورای تامین برگزار و تصمیمات خوبی اتخاذ شد. همزمان و به صورت مکرر با وزیر بهداشت، وزیر کشور و مسئولان بهداشت و درمان استان، جلساتی برگزار شد. روز گذشته نیز مجددا با حضور معاون درمان وزیر بهداشت و همراهان وی جلسه ستاد مدیرت کرونا درخوزستان و شورای تامین برگزار و تصمیماتی خوبی اتخاذ شد.

استاندار خوزستان گفت: علاوه بر مساله تردد این مسافران، بحث فرهنگ حاکم در خصوص برگزاری مراسم عروسی و عزاداری‌ها در قبایل و عشایر خوزستان شدید است و مدیریت این مساله سخت است بنابراین تصمیم گرفته شد قبل از برگزاری هر مراسم، بزرگان دعوت و در خصوص عدم برگزاری مراسم تصمیم‌گیری شود.

سلیمانی‌دشتکی بیان کرد: در شرایط قرمز، نارنجی و زرد باید دستورالعمل‌ها با قوت رعایت شود و تنها در صورتی که میزان ابتلا به صفر برسد، شرایط آبی یا سفید در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: فعلا به مدت یک هفته تردد در مرزهای خوزستان ممنوع شد تا شرایط انجام تست قوی‌تر و صحیح‌تر فراهم و اقامتگاه موقت برای استراحت چند ساعته این افراد تا زمان مشخص شدن نتایج تست، ایجاد شود. محدودیت‌های شدیدتری نیز برای اقشار و گروه‌های مختلف اعمال می‌شود که احتمالا در کوتاه‌مدت اثرگذار خواهد بود.

استاندار خوزستان افزود: گروه نظارت را قوی‌تر کرده‌ایم و مقرر شده است که  قرارگاه نظارت بر اجرای مصوبات به شدت با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط فعالیت کند. قرارگاه غربالگری محله به محله طرح شهید سلیمانی نیز با تقسیم کار دقیق و لزوم مشارکت همه دستگاه‌ها فعال‌تر شده است.

سلیمانی‌دشتکی گفت: فعلا اعمال محدودیت‌های شدید برای مدت زمان یک هفته تصویب شده است که در صورت نیاز تمدید خواهد شد؛ با توجه به اینکه رشد بیماری زیاد است، به احتمال زیاد محدودیت‌ها تمدید خواهد شد البته این تصمیم، مشکلات و تبعاتی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در برخی شهرها و مناطق به دلیل سرعت انتشار ویروس، باید به صورت لحظه‌ای تصمیم‌گیری شود که در این راستا مجوز اخذ تصمیمات محلی برای کنترل بیماری مورد نیاز است که امیدواریم این پیشنهاد در کمیته مربوطه بررسی و این مجوز صادر و اختیار تصمیم‌گیری به استان داده شود تا نیازی به مراوده و اخذ اجازه از مرکز نباشد.

استاندار خوزستان بیان کرد: باید در مدت تعطیلی بازار، وصول مالیات توسط اداره‌کل امور مالیاتی محاسبه نشود. امهال چک‌های سررسید شده مراکز کسب و کار، تخفیف مالیات دوره سه ماه اصناف و اتحادیه‌ها، حمایت مالی دولت از اقشار متضرر از اعمال محدودیت‌ها، تعویق یا تقسیط قبوض خدماتی و تعویق اقساط سررسید شده بانکی صاحبان مشاغل به مدت شش ماه و کمک سازمان تامین اجتماعی در خصوص بیمه اصناف و مشاغل از دیگر پیشنهادات هستند که امیدواریم در این زمینه تصمیم‌گیری شود./ ایسنا

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 11
  • 316,334
  • 1,257
  • ۴ فروردین ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه