امروز: ۲۳ تیر ۱۴۰۳

رییس مرکز بهداشت خوزستان : طبق اعلام وزارت بهداشت شوشتر از وضعیت قرمز خارج شده است

کرونا تاریخ انتشار: 21/03/22 بدون نظر   1220 بازدید

اندازه فونت    
رییس مرکز بهداشت خوزستان : طبق اعلام وزارت بهداشت شوشتر از وضعیت قرمز خارج شده است

رییس مرکز بهداشت خوزستان:

روند کرونا در خوزستان کاهشی شد/ شوشتر از وضعیت قرمز خارج شده است

 رییس مرکز بهداشت خوزستان با اعلام اینکه روند ابتلا به کرونا در این استان کاهش یافته است گفت: با وجود نزولی شدن این روند از مردم تقاضا داریم عادی انگاری نکنند و با حساسیت هر چه بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

دکتر سیدمحمد علوی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با وجود کاهش آمار مراجعه و ابتلا به کرونا در خوزستان همچنان نگران عادی انگاری مردم و رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی و بازگشت به پیک کرونا در استان هستیم.

وی گفت: دید و بازدید نوروزی و بازارهای شلوغ در خوزستان ،کادر بهداشت و درمان را بسیار نگران می کند که دوباره به شرایط سخت و پیک ابتلا به کرونا بازگردیم.

دکتر علوی با بیان اینکه در تابستان پارسال با پیک کرونا در خوزستان مواجه شدیم اظهار داشت: در پاییز گذشته شرایط استان پایدارتر شد اما در بهمن و اسفند ماه سال ۱۳۹۹ دوباره وارد پیک ابتلا به کرونا در خوزستان شدیم و شرایط بسیار سختی را تجربه کردیم.

رییس مرکز بهداشت خوزستان بیان کرد: اگر در ایام نوروز مردم دید و بازدید داشته باشند و به دستورالعمل های بهداشتی توجه نکنند قطعا بار دیگر وارد پیک کرونا خواهیم شد.

دکتر علوی افزود: رابطه مستقیمی بین ابتلا به کرونا و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک وجود دارد، از هم استانی ها تقاضا داریم برای اینکه بار دیگر وارد شرایط سخت پیک کرونایی نشویم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند و از مسافرت و دید و بازدید نوروزی چشم پوشی کنند.

وی افزود: تا چند روز گذشته نمونه گیری کرونا در استان خوزستان به ۲۰ هزار مورد در روز رسید ، این افزایش باعث شد تا بیماران هر چه سریعتر شناسایی شوند و مراقبت ها برای نجات جان آن ها زودتر آغاز شود تا از بستری بیماران در بیمارستان ها جلوگیری شود.

علوی  با بیان اینکه سیر مراجعه بیماران کرونایی به مراکز درمانی و بیمارستان های خوزستان هم اکنون نزولی شده است ادامه داد: طبق اعلام وزارت بهداشت ،شهرستان شوشتر از وضعیت قرمز خارج شده و شهرستان باوی نیز از نارنجی به زرد تغییر وضعیت داده است.

وی تاکید کرد: میزان توجه و حساسیت مردم به موضوع کرونا به عنوان یک بیماری خطرناک و کشنده بسیار اهمیت دارد و خارج شدن یک شهر از وضعیت قرمز نباید باعث بی توجهی مردم از ویروس خطرناک کرونا شود.

در حال حاضر هفت شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

خوزستان در یک سال گذشته سه بار در وضعیت قرمز و پیک کرونایی قرار گرفت.

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 66
  • 325,710
  • 1,285
  • ۲۳ تیر ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه