امروز: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳

درصحن علنی ؛نمایندگان با درخواست تحقیق و تفحص از شرکت های متولی آب و فاضلاب خوزستان موافقت کردند

مجلس شورای اسلامی تاریخ انتشار: 21/08/10 بدون نظر   722 بازدید

اندازه فونت    
درصحن علنی ؛نمایندگان با درخواست تحقیق و تفحص از شرکت های متولی آب و فاضلاب خوزستان موافقت کردند

در صحن علنی:

نمایندگان با درخواست تحقیق و تفحص از شرکت های متولی آب و فاضلاب خوزستان موافقت کردند

نمایندگان مردم در مجلس با درخواست تحقیق و تفحص از شرکت های متولی آب و فاضلاب خوزستان موافقت کردند.

به گزارش بامدادخوزیان و به نقل از خبرگزاری خانه ملت،  نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۱۹ مردادماه) مجلس شورای اسلامی با ۱۷۴ رأی موافق، ۲۲ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر در جلسه با تقاضای تعدادی از نمایندگان جهت تحقیق و تفحص از شرکت های متولی آب و فاضلاب خوزستان موافقت کردند.

عبدالجلال ایری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در جریان ارائه گزارش تقاضای تعدادی از نمایندگان جهت تحقیق و تفحص از شرکت های متولی آب و فاضلاب خوزستان، گفت: در کنار این تحقیق و تفحص آقای مولوی از دیوان محاسبات استان خوزستان درخواست تحقیق و تفحص از شرکت های مذکور را داشته اند که براساس این گزارش حدود ۳ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان تخلف محرز شده است.

وی ادامه داد: در سال ۹۶ تا ۹۸، ۴۲ میلیارد تومان به رفع مشکل تامین آب غیزانیه در اهواز اختصاص پیدا کرده اما هیچ گونه نتیجه ای برای تامین آب شرب روستا نداشته است که احتمالا این مبالغ جای دیگری هزینه شده است.

متن گزارش قرائت شده به شرح زیر است:

با سلام و تحیت؛

با احترام، بازگشت به نامه شماره ۸۵۳۶۸۳ مورخ ۹ آذرماه ۱۳۹۹ در خصوص تقاضای تعدادی از نمایندگان محترم (مذکور در ذیل گزارش) برای تحقیق و تفحص از شرکت های متولی آب وفاضلاب خوزستان شامل (شرکت آب وفاضلاب استان خوزستان،شرکت آب و فاضلاب شهر اهواز، شرکت آب و فاضلاب روستایی”قبل ازادغام”)ازسال ۱۳۹۴ تاپایان شهریورماه ۱۳۹۹» به استحضار می‌رساند:

در اجرای ماده (۲۱۲) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، ابتدائاً اطلاعات واصله از دستگاه‌های اجرایی در مورخ ۹ آذرماه ۱۳۹۹ در اختیار متقاضیان تحقیق و تفحص قرار گرفت و نظر به اظهار مورخ ۷ تیرماه ۱۴۰۰ متقاضیان مبنی بر عدم کفایت اطلاعات ارائه شده کمیسیون، موضوع درجلسه رسمی مورخ – ‌کمیسیون که با حضور ۱۸ نفر حاضرین از نمایندگان عضو کمیسیون، متقاضیان تحقیق و تفحص مطرح و پس از استماع نظرات طرفین، ضرورت انجام تحقیق و تفحص در محورهای ذیل به تصویب رسید.

محورهای تحقیق و تفحص:

میزان اعتبارات دریافتی شرکت های متولی آب و فاضلاب استان ازمحل وجوه اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای، ماده (۱۰) قانون تنظیم و ماده (۱۲) قانون مدیریت، صندوق توسعه، تملک ابلاغی و تملک استانی ازسال ۱۳۹۴ تا پایان شهریورماه ۱۳۹۹ چه میزان بوده است؟ و چگونه هزینه شده است؟/

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 6
  • 316,329
  • 1,257
  • ۴ فروردین ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه