امروز: ۵ خرداد ۱۴۰۳

استاندار خوزستان :رسانه ها به دور از حاشیه به توسعه فرهنگی استان کمک کنند

فرهنگی تاریخ انتشار: 21/10/06 بدون نظر   868 بازدید

اندازه فونت    
استاندار خوزستان :رسانه ها به دور از حاشیه به توسعه فرهنگی استان کمک کنند

رسانه‌ها به دور از حاشیه به توسعه فرهنگی استان کمک کنند

استاندار خوزستان با اشاره اهمیت و نقش رسانه‌ها در توسعه فرهنگی استان گفت: رسانه‌های قوی، متنوع و کثیری در استان فعالیت دارند که نقطه قوتی برای استان به شمار می‌روند رسانه‌ها باید بتوانند به دور از هر گونه حاشیه در جهت توسعه فرهنگی استان گام بردارند و از آن پشتیبانی کنند

صادق خلیلیان روز چهارشنبه در نشستی با مدیر کل و معاونان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن تاکید بر اهمیت مساله فرهنگ تاکید کرد: تحقق توسعه کشور در گرو توسعه فرهنگی است.

وی افزود: در ادبیات توسعه همه ابعاد توسعه شامل توسعه اقتصادی، توسعه سیاسی،  توسعه اجتماعی، توسعه فرهنگی و … بهم پیوسته و تفکیک ناپذیرند از سوی دیگر نیز می توان گفت مساله اقتصاد و فرهنگ با یکدیگر ارتباطی دوسویه دارند چه بسا اقتصاد قوت بگیرد و موجب پشتوانه فرهنگی شود یا  اینگه  تضعیف مساله فرهنگ منجر به تضعیف وضعیت اقتصادی شود لذا مساله اقتصاد و فرهنگ نیز قابل تفکیک نیستند.

استاندار خوزستان با اشاره کوتاهی به نفود فرهنگ بیگانه بیان کرد: نباید اجازه دهیم چنین اتفاقی آن هم در استانی تاثیرگذار و راهبردی همچون استان خوزستان رخ بدهد.

وی  تنوع قومی و فرهنگی را یک ظرفیت بین‌المللی دانست و خاطرنشان کرد: باید بتوانیم از قومیت‌های مختلف و فرهنگ‌های متنوع استان که نه تنها یک ظرفیت ملی بلکه ظرفیت بین المللی هستند به بهترین شکل استفاده کنیم و آن را نقطه قوت تلقی کنیم.

خلیلیان معتقد است تنوع قومی و فرهنگی استان و اتحاد میان اقوام  و فرهنگ‌ها یک پشتوانه مهم برای توسعه به شمار می رود که آنطور که باید این تنوع  یا مورد توجه نبوده یا کمتر از آن استفاده شده است.

وی بیان کرد: تلفیق فرهنگ ها و برآیندی که از مجموعه آن‎ها  به دست می آید می‌تواند نقطه قوت یا خبرهای خوبی باشد که از استان به بیرون می‌رود یا معرفی از استان در سطح کشور باشد.

استاندار خوزستان در پایان تاکید کرد: فرهنگ و تنوع قومی استان جای کار بسیاری دارد و امیدوارم متولیان فرهنگی استان بتوانند در این زمینه اقدامات خوبی را آغاز کنند.

تاریخ انتشار خبر چهارشنبه:۱۴ مهرماه ۱۴۰۰ ساعت: ۱۸:۳۴

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 44
  • 322,216
  • 1,282
  • ۳ خرداد ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه