امروز: ۲۴ تیر ۱۴۰۳

واکنش قوه قضاییه به فرار شریعتی/ میزان: استاندار سابق خوزستان در پرونده متروپل تقصیر ندارد

سیاسی تاریخ انتشار: 22/06/05 بدون نظر   717 بازدید

اندازه فونت    
واکنش قوه قضاییه به فرار شریعتی/ میزان: استاندار سابق خوزستان در پرونده متروپل تقصیر ندارد

واکنش قوه قضاییه به فرار شریعتی/ میزان: استاندار سابق خوزستان در پرونده متروپل تقصیر ندارد

در پی ادعای رسانه دولت مبنی بر متهم بودن غلامرضا شریعتی استاندار سابق خوزستان در پرونده متروپل، مرکز رسانه قوه قضاییه در گزارشی اذعان کرده تا این لحظه هیچ قصوری در موضوع متروپل از استاندار سابق خوزستان گزارش نشده است.

 از ساعتی پیش برخی رسانه‌های نزدیک به دولت از جمله ارگان اطلاع رسانی دولت، ایرانا خبر خروج استاندار سابق خوزستان از کشور را روی خروجی خود بردند و اعلام کردند که او یکی از مقصران اصلی حادثه متروپل بوده است. یکی از نزدیکان شریعتی خبر فرار استاندار سابق را تکذیب کرده و به رویداد۲۴ گفته او بلیط برگشتش را هم خریده است.

در پی انتشار این خبر، خبرگزاری میزان ارگان اطلاع رسانی قوه قضاییه در گزارشی اعلام کرده هیچ یک از هیات‌های اعزامی دولت، دادستانی کل و مجلس شورای اسلامی یا سایر مسئولان و‌دستگاه‌های زیربط در این خصوص قصور و تقصیر مستقیم یا غیر مستقیم استاندار سابق خوزستان در ریزش متروپل گزارشی به دادگستری خوزستان نداده اند.

خبرگزاری قوه قضاییه از انتشاردهندگان اخبار فوق درخواست کرده چنانچه اطلاع یا مستندی از علت فروریختن ساختمان متروپل دارند موضوع را به دادگستری خوزستان اعلام کنند.

بر اساس این گزازش تا کنون هر کسی که دستگاه‌های زیربط گزارشی در مورد تقصیر یا قصور ارائه داده اند بازداشت شده است، بنا بر این گزارش؛ از ابتدای وقوع حادثه متروپل سه هیات بررسی از سوی دولت، مجلس و دادستانی کل کشور به محل حادثه اعزام شده‌اند. اما تا زمان تنظیم این گزارش هیچ یک از هیات‌های اعزامی از سوی دولت، دادستانی‌کل کشور و مجلس شورای اسلامی گزارشی از قصور یا تقصیر احتمالی یا قطعی استاندار سابق خوزستان را برای دادگستری استان خوزستان در مورد متروپل ارسال نکرده‌اند.

میزان در ادامه گزارش گفته دادگستری استان خوزستان از همان روز نخست حادثه از هیات‌ها و مراجع مختلف در مورد بررسی نقش مستقیم یا غیر مستقیم افراد در بروز حادثه متروپل نظر خواسته است که همین امر موجب به دستگیری ۱۴ نفر از افراد دخیل در حادثه متروپل شده است که آخرین نمونه دستگیری مربوط به روز گذشته و دستگیری یکی دیگر از افراد مرتبط با سازمان نظام مهندسی می‌شود.

بر اساس گزارش میزان در گزارش‌های ارسال شده از سوی هیات‌های اعزامی و تیم‌های بررسی حادثه در آبادان تاکنون گزارشی مبنی بر قصور یا تقصیر مستقیم یا غیرمستقیم استاندار سابق خوزستان در بحث متروپل تسلیم دادگستری استان خوزستان نشده است.

پیشتر علی دهقاتی، رئیس کل دادگستری استان خوزستان با اشاره به آخرین اقدامات دستگاه قضایی در خصوص حادثه متروپل گفته بود: تاکنون ۱۳ نفر از عواملی که به عنوان مسببان، متخلفان و مقصر در وقوع حادثه متروپل آبادان اعم از ترک فعل یا افرادی که اقداماتی را به صورت مستقیم و به عنوان مباشرت در ارتکاب جرم انجام دادند، با همکاری پلیس و دستگاه‌های امنیتی از جمله سازمان اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر و اتهامشان به عنوان مسببان در این جنایت به آن‌ها تفهیم و برایشان قرار تامین متناسب صادر شد و تحقیقات اولیه از آن‌ها نیز همچنان ادامه دارد در مورد مسببین احتمالی بعدی تحقیقات ادامه دارد.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان در مورد نفرات بازداشت شده گفته بود: تاکنون فعلا ۴ شهردار از جمله شهردار فعلی آبادان و ۳ شهردار سابق، رئیس سازمان نظام مهندسی وقت آبادان، ناظر و طراح پروژه متروپل آبادان، تعدادی از پرسنل مرتبط با صدور مجوز‌ها که با افراد شاغل در سازمان نظام مهندسی آبادان همکاری و همراهی داشتند دستگیر شده اند.

منبع: رویداد ۲۴

تاریخ انتشار خبر: یکشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۲۱:۱۱ دقیقه

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 19
  • 325,886
  • 1,285
  • ۲۳ تیر ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه