امروز: ۲۸ تیر ۱۴۰۳

آشیانه لک لک‌ها روی دکل مخابرات در شوشتر دل معارض زمین را به رحم آورد

طبیعت ومحیط زیست تاریخ انتشار: 22/06/25 بدون نظر   1037 بازدید

اندازه فونت    
آشیانه لک لک‌ها روی دکل مخابرات در شوشتر دل معارض زمین را به رحم آورد

آشیانه لک لک‌ها روی دکل مخابرات در شوشتر دل معارض زمین را به رحم آورد

رییس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت: رای دادگاه مبنی بر جابجایی دکل مخابراتی در شهر عرب حسن از توابع شهرستان شوشتر به دلیل وجود مالکیت خصوصی زمین، با رضایت مالک لغو شد.

مهدی زمانپور روز شنبه بیان کرد : ساختمان مخابرات و دکل مخابراتی شهر عرب حسن که با رای دادگاه قرار شد به مالک خصوصی آن واگذار و حکم بر جابجایی آن صادر شده بود  به دلیل وجود آشیانه لک لک ها و جوجه آوری آنها و با پیگیری این اداره، همکاری شرکت مخابرات و رضایت مالک زمین، مقرر شد سازه دکل باقی بماند و فقط جابجایی خطوط صورت گیرد.

وی با قدردانی از رییس اداره مخابرات این شهرستان و مالک زمین برای قبول جابجا نشدن و نگهداری از دکل ادامه داد: در حوزه شهرستان شوشتر تعداد ۱۶ آشیانه لک لک شناسایی شده که هفت آشیانه آن در شهر عرب حسن واقع شده‌اند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر افزود: بر روی دکل مذکور نیز دو آشیانه به صورت دو طبقه ایجاد شده که هرساله در فصل بهار و تابستان شاهد جوجه آوری لک لک‌ها در این آشیانه ها هستیم.

وی گفت: لک لک سفید یا حاجی لک لک در زمره بزرگترین پرندگان کنار آبزی و حمایت شده و از گونه‌های مهاجر و زمستان گذران خوزستان است که از گونه های جوجه آور کمیاب ایران نیز به شمار می رود. این پرنده در صورت وجود شرایط مناسب زیستگاهی در فصل بهار اقدام به آشیانه سازی ، تخم گذاری و جوجه آوری می کند.شهر عرب حسن به دلیل همجواری با تالاب ، رودخانه و بیشه زارهای گرمسیری و وجود دکل‌های شبکه  ارتباطی و مخابراتی دارای شرایط ایده آل زیستگاهی برای این گونه بوده و آشیانه‌های پرشمار لک لک در این منطقه یکی از جاذبه گردشگری این شهر به شمار می رود./ ایرنا

تاریخ انتشار خبر شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت: ۲۰:۳۹ دقیقه

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 64
  • 326,174
  • 1,285
  • ۲۳ تیر ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه