امروز: ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

فرماندار شوشتر/برخورد فوری با ساخت و سازهای غیرمجاز امسال باید به صورت ویژه در دستور کار مسئولان شهرستان قرار گیرد.

کشاورزی تاریخ انتشار: 22/08/01 بدون نظر   798 بازدید

اندازه فونت    
فرماندار شوشتر/برخورد فوری با ساخت و سازهای غیرمجاز امسال باید به صورت ویژه در دستور کار مسئولان شهرستان قرار گیرد.

فرماندار شوشتر/برخورد فوری با ساخت و سازهای غیرمجاز امسال باید به صورت ویژه در دستور کار مسئولان شهرستان قرار گیرد.

فرماندار شوشتر گفت: حراست و صیانت از اراضی باغی و زراعی با پیشگیری و همچنین برخورد فوری با ساخت و سازهای غیرمجاز امسال باید به صورت ویژه در دستور کار مسئولان شهرستان قرار گیرد.

 حجت‌اله دهدشتی روز یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ در جلسه کارگروه پیشگیری و برخورد با تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز که با حضور موسوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوشتر برگزار شد، اظهار کرد: هم افزایی همه دستگاه‌ها در خصوص مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری‌های خلاف قانون امری ضروری است و باید بیش از پیش و به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: افزایش نظارت دقیق با افزایش گشت زنی‌ها، دقت و سرعت عمل در ارائه گزارش تخلفات، پیگیری و به نتیجه رساندن گزارشات و شکایات و مستند سازی فعالیت‌های صورت گرفته از جمله اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی آنچه را که باعث نگرانی و مطالبه جدی شهروندان شده رویکرد دوگانه برخورد با متخلفان در ساخت و سازهای غیرمجاز در برخی از دستگاه‌ها دانست و تاکید کرد: گاهاً دیده می‌شود فردی به دلیل ساخت و ساز غیرمجاز در کمیسیون‌های مربوطه مطابق قانون با او برخورد می‌شود، اما فردی دیگر با گستاخی و بهره گیری از رانت‌های مختلف اقدام به تصرفات و یا تغییر کاربری‌های زیادی می‌کند و هیچ کسی هم معترض او نمی‌شود.

فرماندار شوشتر بیان کرد: این رفتارها و این نوع برخورد متفاوت، شایسته نظام اسلامی نیست و لذا رعایت عدالت در برخوردها که جزء آموزه‌های دینی و تاکیدات انبیاء و اولیاء و همچنین از آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است، بسیار حائز اهمیت است.

دکتر دهدشتی اضافه کرد: این مسئله یک ضرورت اجتناب ناپذیر بوده و قطعاً در این مسیر چنانچه خدای ناکرده قصور و تقصیری از هر مسئولی دیده شود، پیگیری خواهد شد.

وی گفت: بخشداری‌ها، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، منابع طبیعی. محیط زیست، سازمان آب و برق و امور آب شمال، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گاز و… همگی در راستای وظایف قانونی خود در جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز مسئول هستند.

تاریخ انتشار خبر دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت: ۱۵:۲۲ دقیقه

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 33
  • 316,074
  • 1,257
  • ۴ فروردین ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه