امروز: ۵ خرداد ۱۴۰۳

اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران اقامتگاه‌های بوم‌گردی خوزستان

میراث‌فرهنگی و گردشگری تاریخ انتشار: 22/09/30 بدون نظر   795 بازدید

اندازه فونت    
اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران اقامتگاه‌های بوم‌گردی خوزستان

اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران اقامتگاه‌های بوم‌گردی خوزستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان از اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران و متقاضیان اقامتگاه‌های بوم‌گردی همزمان با هفته گردشگری،خبر داد و گفت: متقاضیان برای ثبت درخواست خود به این اداره‌کل مراجعه کنند.

به‌گزارش روز جمعه بامدادخوزیان و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، محمدحسین ارسطوزاده اظهار کرد: تاسیسات گردشگری به‌ویژه اقامتگاه‌های بوم‌گردی از جمله اماکنی هستند که به صورت مستقیم برای سرمایه‌گذاران سوددهی دارند.

وی ادامه داد:  افرادی که قصد احداث و راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی در نقاط مختلف خوزستان را دارند یا خواهان تبدیل بناها به این‌گونه اقامتگاه‌ها هستند، می‌توانند با مراجعه به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یا تارنمای صدور موافقت اصولی وزارتخانه میراث‌فرهنگی، مدارک خود را برای دریافت تسهیلات ارایه داده و ثبت کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۸ هزار بازدید از این اماکن بوم گردی در خوزستان انجام شده است.

وی افزود: با توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی در خوزستان از راه سازگاری با محیط طبیعی، جوامع محلی و اقتصادی می‌توانند پایدار بمانند و به توسعه پایدار گردشگری کمک کنند.

ارسطوزاده گفت:با توجه به اینکه فصل گردشگری در خوزستان از نیمه دوم سال و از ابتدای پاییز آغاز می‌شود، انتظار می‌رود از این پس با افزایش تعداد گردشگران و صعودی شدن رقم بازدیدها از مناطق تاریخی استان روبه رو شویم.

تاریخ انتشار خبر: جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت: ۱۵:۵۶ دقیقه

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 37
  • 322,209
  • 1,282
  • ۳ خرداد ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه