امروز: ۲۳ فروردین ۱۴۰۳

استاندار خوزستان در آیین افتتاح و بهره‌برداری‌ فاز نخست پروژه آبرسانی بخش سویسه/ یکهزار و ۷۰۰ روستا در استان از سال گذشته تاکنون آبدار شدند/ معضل تنش آبی در استان برطرف شد

آب وفاضلاب تاریخ انتشار: 22/12/15 بدون نظر   703 بازدید

اندازه فونت    
استاندار خوزستان در آیین افتتاح و بهره‌برداری‌ فاز نخست پروژه آبرسانی بخش سویسه/ یکهزار و ۷۰۰ روستا در استان از سال گذشته تاکنون آبدار شدند/ معضل تنش آبی در استان برطرف شد

استاندار خوزستان در آیین افتتاح و بهره‌برداری‌ فاز نخست پروژه آبرسانی بخش سویسه/ یکهزار و ۷۰۰ روستا در استان از سال گذشته تاکنون آبدار شدند/ معضل تنش آبی در استان برطرف شد

استاندار خوزستان گفت: استان خوزستان در چارچوب مصوبات دولت طی یکسال گذشته تنش آبی نداشته است و معضل تنش آبی که استان در سالیان متمادی با آن مواجه بود را برطرف کردیم.

 آیین افتتاح و بهره‌برداری‌ فاز نخست پروژه آبرسانی بخش سویسه امروز پنج‌شنبه ۲۴ آذرماه با حضور صادق خلیلیان، استاندار خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان در ابتدای این آیین اظهار داشت: در ادامه نهضت تامین آب آشامیدنی پایدار و مطمئن برای روستاهای استان خوزستان به دستور‌ رئیس جمهور و‌ در چارچوب مصوبات دولت از سال گذشته تاکنون یکهزار و ۷۰۰ روستا در استان آبدار شدند که ۹۵۰ روستا از این آمار دارای آب جدید شدند.

خلیلیان با اشاره به پروژه آبرسانی بخش سویسه عنوان داشت: در فاز نخست این طرح ۱۲ روستا دارای آب آشامیدنی پایدار شدند و در صورت تکمیل مرحله بعدی این طرح ۷ روستای دیگر دارای آب پایدار خواهند شد.

وی تصریح کرد: استان خوزستان در چارچوب مصوبات دولت طی یکسال گذشته تنش آبی نداشته است و معضل تنش آبی که استان در سالیان متمادی با آن مواجه بود را برطرف کردیم.

استاندار خوزستان درخصوص پروژه فاضلاب شهرهای استان از جمله اهواز و کارون افزود: در‌ راستای برطرف‌کردن مشکلات فاضلابی که هرساله با آن مواجه بودیم؛ یک طرح اضطراری در اهواز اجرا شد در این طرح ۱۵۴ نقطه را که دارای مشکلات عدیده‌ای بودند؛ شناسایی شدند و ۸۰ درصد مشکلات فاضلاب محلات مختلف شهر اهواز برطرف شد.

خلیلیان ادامه داد: پروژه‌ فاضلاب شهر اهواز پس از ٣٠ سال تا پایان سال ١۴٠٢ تکمیل خواهد شد؛ در حال حاضر نیز مرحله میانی آن با موفقیت انجام شده است و افزون بر بخش اضطراری، بخش دیگری از این پروژه در ایام دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی ابراز داشت: اجرای کامل پروژه فاضلاب اهواز و کارون سبب خواهد شد که از ٢۴ نقطه فاضلابی که وارد رودخانه کارون می‌شد ١٩ نقطه مسدود شود؛ بنابراین می‌توان این طرح را پروژه زیست محیطی برای نجات کارون دانست.

استاندار خوزستان با اشاره به افتتاح تصفیه‌خانه‌ شرق کارون در دولت گذشته اظهار داشت: این تصفیه‌خانه‌ در دولت گذشته افتتاح شده بود اما نقاط اتصالی آن برای ورود فاضلاب در دولت سیزدهم تکمیل شد و تصفیه فاضلاب شرق اهواز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

خلیلیان بیان داشت: مراحل پیشرفت تصفیه فاضلاب غرب کارون در شهر اهواز در حال انجام است و تا پایان سال آینده مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. وی عنوان داشت: فاضلاب شهر اهواز که پیش از این در سطح محلات مشکلات زیست محیطی ایجاد کرده بود، جمع آوری شد و اکنون محلات مشکلی ندارند؛ افزون بر آن پساپ حاصل از فاضلاب‌های غرب و شرق در اختیار صنایع و توسعه بخش کشاورزی قرار خواهد گرفت و بخش دیگر آن به محیط زیست وارد خواهد شد.

استاندار خوزستان با اشاره به وجود ۶ تصفیه‌خانه‌ فاضلاب در سطح استان تصریح کرد: با افتتاح و بهره برداری از تصفیه‌خانه‌ شادگان از ورود فاضلاب به تالاب جلوگیری شد؛ همچنین تصفیه‌خانه‌های دیگر در ۵ شهرستان آبادان، خرمشهر، ماهشهر، اهواز و بندر امام وجود دارند که به تدریج تا پایان امسال و سال آینده مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.

خلیلیان به افتتاح ابرپروژه غدیر اشاره کرد و افزود: در سطح استان برای تامین آب شرب پایدار ۶ طرح اصلی داریم که مهم‌ترین آن‌ها ابرپروژه غدیر است و بااجرای این طرح معضل آب آشامیدنی ۵٠ درصد جمعیت استان برطرف شد؛

 همچنین شهرهای میانی، غربی و جنوبی استان به همراه روستاهای آن‌ها دارای آب باکیفیت و پایدار شدند؛ ۵ طرح دیگر در استان وجود دارد که سایر شهرستان‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهند و در حال تکمیل هستند تا به محض اتمام آن مردم از آب آشامیدنی کامل در تمام استان برخوردار شوند.

لازم به ذکر است پروژه آبرسانی بخش سویسه ۱۲ روستای مسیر سویسه را به جمعیت ١۵ هزار نفر هدف قرار داده است و جمعیت افق آن به ٢۵ هزار نفر می‌رسد.

گفتنی است؛ این طرح با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی به انجام رسیده است.

 

تاریخ انتشار خبر پنجشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت: ۱۷:۱۸ دقیقه

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 29
  • 315,903
  • 1,257
  • ۴ فروردین ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه