امروز: ۲۳ فروردین ۱۴۰۳

چه تعداد از منازل روستایی خوزستان مقاوم‌سازی شده‌اند؟

عمرانی تاریخ انتشار: 22/12/26 بدون نظر   398 بازدید

اندازه فونت    
چه تعداد از منازل روستایی خوزستان مقاوم‌سازی شده‌اند؟

چه تعداد از منازل روستایی خوزستان مقاوم‌سازی شده‌اند؟

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان از مقاوم‌سازی ۸۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر در استان خبر داد و گفت: امسال نیز مقاوم‌سازی ۱۰ هزار واحد مسکونی در دستور کار است که در مراحل مختلف اجرا هستند.

حسین جنتی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ۵ دی‌ماه روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش آثار بلایای طبیعی اظهار کرد: تاکنون ۸۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر در خوزستان مقاوم‌سازی شده‌اند.

وی در خصوص ادامه روند مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در خوزستان افزود: براساس تفاهم‌نامه‌های منعقد شده با بخش‌های مختلف، مقاوم‌سازی ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر برای سال ۱۴۰۱ در دستور کار است که در مراحل مختلف اجرا هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: از زمانی که کار مقاوم‌سازی در روستاها و شهرهای با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر از سوی بنیاد مسکن در خوزستان انجام شده است، خسارات ناشی از بلایای طبیعی مثل زلزله در این واحدها بسیار جزئی بوده و یا اصلا وجود نداشته است که بیانگر ایمنی بسیار خوب ایجاد شده است.

جنتی در خصوص پرداخت تسهیلات برای بازسازی و مقاوم‌سازی واحدهای روستایی عنوان کرد: تسهیلات بانکی ۲۰۰ میلیون تومانی برای بازسازی و مقاوم‌سازی هر واحد مسکن روستایی و در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر در خوزستان در حال پرداخت است که در این زمینه انتظار داریم بانک‌ها همکاری بهتری داشته باشند.

وی افزود: براساس هماهنگی‌های انجام‌شده این تسهیلات با کارمزد ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله قابل پرداخت خواهد بود. این تسهیلات یارانه‌دار دولتی پس از معرفی از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان، توسط بانک‌های کشاورزی، پست بانک، تجارت و سپه قابل پرداخت است.

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان در خصوص مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در شهرها گفت: در خوزستان فقط در بندر امام بحث مقاوم‌سازی ۴ هزار واحد مسکونی در دستور کار است که این واحدها نیز در مراحل مختلف پیشرفت هستند و امیداریم به زودی شاهد تکمیل برخی از این واحدها باشیم.

تاریخ انتشار خبر:دوشنبه ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت: ۲۱:۰۴ دقیقه

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 34
  • 315,908
  • 1,257
  • ۴ فروردین ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه