امروز: ۲۷ تیر ۱۴۰۳

دادستان مرکز استان خوزستان: تحصیل دختران نقش بسزایی در کاهش خشونت علیه زنان دارد

قضایی تاریخ انتشار: 23/01/27 بدون نظر   481 بازدید

اندازه فونت    
دادستان مرکز استان خوزستان: تحصیل دختران نقش بسزایی در کاهش خشونت علیه زنان دارد

دادستان مرکز استان خوزستان:تحصیل دختران نقش بسزایی در کاهش خشونت علیه زنان دارد

 دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان گفت: تحصیل دختران نقش بسزایی در افزایش آگاهی‌های فردی و اجتماعی آنان دارد و مانع از بسیاری خشونت‌ها علیه زنان می‌شود.

صادق جعفری چگنی در حاشیه سومین جلسه شورای پیشگیری استان خوزستان که با موضوع بسترسازی عملیاتی کردن قانون حمایت از اطفال و نوجوانان مصوب سال ۱۳۹۹ برگزار شد، افزود: برخی مناطق روستایی و حاشیه‌نشین استان فاقد مدارس مناسب برای تحصیل هستند و آموزش پرورش مکلف به فراهم کردن ادامه تحصیل برای تمامی مردم به طور یکسان است و عدالت آموزشی باید برقرار شود.

 وی با بیان این که به دلیل برخی محرومیت ها دولت و مسئولان اجرایی در حوزه آموزشی باید در ارتقای کمی و کیفی وضعیت آموزشی استان تلاش لازم را داشته باشند، افزود: سایر نهادهای دولتی وعمومی نیز در این زمینه نقش دارند و اگر آموزش و پروش به وظایف و تکالیف خود به درستی عمل کند، شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه اطفال و نوجوانان خواهیم بود.

جعفری چگنی با اشاره به برخی اقدامات این دادسرا از جمله نصب قیم و حمایت از اطفال بد سرپرست و بی‌پرست، حمایت های قضایی به صورت روزانه در واحد سرپرستی گفت: عمل به تکالیف در انجام وظایف همه نهادها و سازمان‌های مرتبط در این قانون باعث ایمنی بخشی جامعه نوجوان و جوان می‌شود و نباید شاهد مراجعه مردم به دادگستری برای رفع مشکلات خود از این مرجع و دستور قضایی باشیم. چنانچه مسئولان به وظایف خود عمل نکنند دادستانی مرکز استان برخورد قانونی خواهد کرد

تاریخ انتشار خبر: جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت: ۱۶:۲۴ دقیقه

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 55
  • 326,078
  • 1,285
  • ۲۳ تیر ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه