امروز: ۲۸ تیر ۱۴۰۳

اندر احوالات آقای ویلاساز معروف

طنز تاریخ انتشار: 23/02/16 بدون نظر   311 بازدید

اندازه فونت    
اندر احوالات آقای ویلاساز معروف

اندر احوالات آقای ویلاساز معروف

آورده اند در یکی از بلاد فردی وجود داشت که از طریق حجره ای کوچک ارتزاق می کرد و سرش به کار خودش گرم بود این فرد که علاقه ای به سیاست نداشت بناگاه وارد عرصه سیاست می شود و یک شبه ره صدساله را طی می کند نقل می کنند در دوران حکمروایی ارباب و در انتخابات محلی وی سکه ها را از همیان خارج می کند و با دادن سیم و زر برای اربابش سجل می خرد تا با این سجل ها ها بتوانند به اربابش رای بدهند و وی را پیروز انتخابات نمایند!

اما پس از مدتی راز آقای ویلاساز فاش می شود و در شهر همهمه ای علیه وی راه می افتد اما ویلا ساز معروف با تکیه بر تیم ارباب سکوت اختیار می کند و مدتی از ارباب فاصله می گیرد

و در این مدت در شهر و با وی پس از افشای رازش برخورد نمی شود زیرا ویلاساز بدلیل داشتن پیش زمینه  در صورت برخورد با وی راهی ناکجاآباد می شد! در ثانی پشت آقای ویلاساز ارباب و تیم ارباب قرار داشتند و به همین دلیل آب در دلش تکان نخورد. در این مدت به پشتوانه حمایت از ارباب بسیاری از همتباران ویلاساز که مخالف ارباب بودند از منصب ها کنار رفته و نخبگان قلع وقمع شدند!و کام بسیاری از مردم بلاد تلخ گردید!

 اما کک ویلاساز معروف دراین مورد خاص هم گزیده نشده بود زیرا به فکر ساخت و ساز و اضافه کردن برج باروهایش بود تا مردم !

القصه هرچند ارباب بعداز آن اتفاقات خودش را از ویلاساز قایم می کرد اما پس از چندسال دوباره سروکله ویلا ساز در کنار ارباب رویت می شود بطوریکه بر روی سفره ای رنگین در کنار ارباب نشسته بود واز جاه و جبروت اربابش تعریف و تمجید می کرد و باهم در حال تناول کردن طعامی خوش و آب رنگ دیده می شوند !

البته در این ضیافت سیاسی نیروهای ارباب هم که در چند سال گذشته پشت وی بودند و از وی نیز حمایت می کردند نیز حضور داشتند!ومجلس بگو بخند آنها تا پاسی از شب ادامه داشت!

القصه فعلا که دور دور ارباب و آقای ویلاساز معروف بوده و بقولی زمین و زمان بنفع آنها در حال چرخیدن است و هر طوریکه بخواهند در شهر مانور قدرت می دهند و پول آقای ویلا ساز نیز از پارو نزدیک به چند متر بالارفته است و دوران خوش و خرمی را طی می کند و در مناطق خوش آب و هوای بلاد ویلاهای شیک و لاکچری زیادی هم ساخته است !

هرچند چرخ گردون همیشه بر مراد ویلاساز معروف و ارباب نخواهد چرخید و روزی خواهد رسید که حکایت این افراد هم درس عبرتی برای آیندگان خواهد شد

نوشتاری طنز بقلم سعیدبساک مدیرمسئول بامدادخوزیان

 

تاریخ انتشار خبر پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت: ۱۹:۲۱ دقیقه

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 61
  • 326,171
  • 1,285
  • ۲۳ تیر ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه