امروز: ۲۷ تیر ۱۴۰۳

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان:ستاد دائمی فضای مجازی در استان خوزستان راه اندازی شد

فضای مجازی تاریخ انتشار: 23/04/15 بدون نظر   489 بازدید

اندازه فونت    
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان:ستاد دائمی فضای مجازی در استان خوزستان راه اندازی شد

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان:ستاد دائمی فضای مجازی در استان خوزستان راه اندازی شد

 معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان از راه اندازی ستاد دائمی فضای مجازی ذیل شورای اطلاع رسانی استان خبر داد.

عبدالله افرازه شهاوند روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه عمده فعالیت های دشمن در بستر فضای مجازی شکل گرفته است اظهارکرد: هدف از تشکیل ستاد دائمی فضای مجازی استان، ارتقاء هرچه بیشتر آگاهی شهروندان مطابق با حقوق شهروندی است.

به گفته معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان بر تبیین حقایق و رخدادها برای افکار عموری تاکید کرد و گفت: این ستاد تلاش دارد، جریان شناسی وقایع در فضایی شفاف تداوم یابد تا شاهد ارتقاء آگاهی در جامعه باشیم.

وی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم خود را در مقابل مردم پاسخگو می داند ادامه داد: در صورتی که بستر مناسب و کارشناسی برای ارائه خدمات و همچنین شفاف سازی وقایع صورت گیرد با اعتماد عمومی بیشتری در جامعه روبرو خواهیم بود.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان به قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات اشاره کرد و افزود: در چارچوب این قانون، دستگاه های دولتی باید به مردم پاسخگو باشند و تقویت این رویه می تواند پروژه های دشمن در ایجاد ابهام، تفرقه و بروز چالش های اجتماعی متعدد را خنثی کند.

افراز شهاوند اضافه کرد: ستاد دائمی فضای مجازی استان راهبردها و استراتژی های کارشناسی شده ای را در راستای جهاد تبیین و همچنین اطلاع رسانی مطلوب تر دنبال خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه خدمات دولت ها فارغ از جنبه های سیاسی باید برای مردم تبیین شود ادامه داد: یکی از اولویت های مهم ستاد دائمی فضای مجازی استان، جلوگیری از انتشار اخبار غیرواقعی و بزرگنمایی هایی است که بعضا نتیجه برعکسی در جامعه درپی دارد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان تصریح کرد: اعضای مهم این ستاد را نخبگان حوزه فضای مجازی و علوم ارتباطات تشکیل می دهند.

بر اساس این گزارش، ستاد دائمی فضای مجازی ذیل شورای اطلاع رسانی استان تشکیل شده است.

گفتنی است، اخیر نیز مرکز ملی فضای مجازی، موضوع تصمیم‌گیری درباره ساختار کارگروه تخصصی، تقسیم کار و پیش نویس مواضع کشور در مورد مشارکت موثر در روند شکل گیری پیمان جهانی دیجیتال سازمان ملل متحد را ابلاغ کرد.

تاریخ انتشار خبر:شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت: ۱۲:۱۲ دقیقه

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 55
  • 326,078
  • 1,285
  • ۲۳ تیر ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه