امروز: ۵ خرداد ۱۴۰۳

رییس کل دادگستری خوزستان:تعزیرات حکومتی باید جلوی وقوع تخلفات آینده را بگیرد

قضایی تاریخ انتشار: 23/07/18 بدون نظر   410 بازدید

اندازه فونت    
رییس کل دادگستری خوزستان:تعزیرات حکومتی باید جلوی وقوع تخلفات آینده را بگیرد

رئیس کل دادگستری خوزستان با تاکید بر استمرار در برخورد با تخلفات گفت: در مواردی تنها اعمال جزای نقدی کافی نیست و تعزیرات حکومتی باید جلوی وقوع تخلفات آینده را بگیرد.

علی دهقانی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان که امروز (۲۷ تیرماه) برگزار شد، با اشاره به وظایف سازمان تعزیرات حکومتی اظهار کرد: ‌گستره وسیعی از موضوعات مربوط با اصناف مختلف و تخلفات بر عهده تعزیرات است و با ابزارهایی که در اختیار دارند، مجازات هایی مانند جزای نقدی و تعطیل کردن واحدهای متخلف در برنامه است.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به انتظارات مردم افزود: حضور میدانی، کنترل بازار و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها در راستای حمایت از مصرف کننده است.

رئیس کل دادگستری خوزستان با بیان اینکه باید برخورد با تخلفات اولویت کار تعزیرات حکومتی باشد، گفت: بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید در دستور کار تعزیرات باشد. نقش مراقبتی و کنترل گری در این زمینه تعزیرات بسیار مهم است و این اقدام باید با کمک اصناف و سازمان های مردم نهاد انجام شود.

وی با تاکید بر استمرار در برخورد با تخلفات نیز تصریح کرد: در مواردی تنها اعمال جزای نقدی کافی نیست و تعزیرات حکومتی باید جلوی وقوع تخلفات آینده را بگیرد.

دهقانی افزود: اگر در حوزه برخورد و تعیین‌ مجازات های متناسب، اقدامات تعزیرات بجا نباشد ناامنی روانی در بازار ایجاد می شود و قیمت ها متفاوت از سایر استان ها می شود. در مواردی هم ضرورت دارد که دستگاه قضایی تعزیرات را همراهی کند و قطعا این کار انجام می شود.

وی بیان کرد: تشخیص قاچاق سازمان یافته در صلاحیت دستگاه قضا است که باید بلافاصله اقدام در این راستا انجام و پرونده برای برخورد قاطع با این‌ پدیده تشکیل شود.

رییس کل دادگستری خوزستان با تاکید بر سرعت در رسیدگی به کالاهایی که باید ضبط شوند، گفت: علاوه بر نظارت باید متخلف به جامعه معرفی شود تا اثر گذاری برخورد با متخلفان افزایش یابد.

تاریخ انتشار خبر: سه شنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۲ ساعت: ۱۷:۱۳ دقیقه

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 37
  • 322,209
  • 1,282
  • ۳ خرداد ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه