امروز: ۴ مهر ۱۴۰۲

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان: موضوع مرگ نوزاد سه ماه اهوازی در بیمارستان ابوذر در دست بررسی است/ با قصور و ترک فعل‌ها برخورد قانونی می‌شود

قضایی تاریخ انتشار: 23/07/21 بدون نظر   55 بازدید

اندازه فونت    
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان: موضوع مرگ نوزاد سه ماه اهوازی در بیمارستان ابوذر در دست بررسی است/ با قصور و ترک فعل‌ها برخورد قانونی می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با بیان اینکه موضوع مرگ نوزاد سه ماهه اهوازی در بیمارستان ابوذر اهواز در دست بررسی است، گفت: در این خصوص پرونده قضایی تشکیل و اقدامات تحقیقاتی آغاز شده است.

صادق جعفری چگنی در گفتگو با مرکز رسانه و روابط عمومی دادگستری خوزستان، اظهار داشت: این کودک که به‌دلیل بیماری قلبی از بیمارستان ابوذر به بیمارستان گلستان اعزام و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، پس از بازگشت به بخش ICU بیمارستان ابوذر فوت کرد.

وی افزود: باتوجه به اینکه در میان راه آمبولانس خاموش شد و کودک با تاخیر به بیمارستان ابوذر رسید و باتوجه به شکایت خانواده وی از اورژانس پیش بیمارستانی اهواز، پرونده قضایی در این خصوص تشکیل شد.

جعفری چگنی گفت: جسد برای معاینه به پزشکی قانونی انتقال داده و پس از انجام معاینات، علت مرگ بیماری قلبی اعلام شد که باتوجه به درخواست خانواده متوفی، جواز دفن صادر گردید.

دادستان مرکز استان ادامه داد: در راستای نظارت بر حقوق عامه و تشخیص درصد قصور احتمالی افراد حقیقی و حقوقی مرتبط با این موضوع، پرونده بالینی بیمار از بیمارستان اخذ و برای بررسی بیشتر عملکرد پزشکان معالج به نظام پزشکی استان ارجاع شد.

جعفری چگنی تصریح کرد: همچنین درخصوص علت توقف خودروی آمبولانس، موضوع به کارشناس ارجاع شد و با تشخیص علت فنی توقف آن، با قصور یا ترک فعل عوامل مرتبط با موضوع برخورد قانونی خواهد شد.

تاریخ انتشار خبر جمعه ۳۰ تیر ۱۴۰۲ ساعت : ۱۴:۵۲ دقیقه

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 5
  • 282,830
  • 1,089
  • ۴ مهر ۱۴۰۲
رفتن به ابتدای صفحه