امروز: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳

فرماندار شوشتر : تابه امروز رتبه برتر برداشت و تولیدگندم به نام شهرستان شوشتر به ثبت رسیده است.

کشاورزی تاریخ انتشار: 24/05/06 بدون نظر   145 بازدید

اندازه فونت    
فرماندار شوشتر : تابه امروز رتبه برتر برداشت و تولیدگندم به نام شهرستان شوشتر به ثبت رسیده است.

فرماندار شوشتر گفت: تا امروز با تحویل بیش از ۱۲۶ هزار تن گندم به مراکز خرید، رتبه برتر برداشت و تولید این محصول به نام شهرستان شوشتر به ثبت رسیده است.

سید محسن سید موسوی اظهار کرد: تا امروز با تحویل بیش از ۱۲۶ هزار تن گندم به مراکز خرید، رتبه برتر تولید و برداشت گندم به نام شهرستان شوشتر به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به بسیج تمام امکانات شهرستان برای انتقال گندم برداشت شده به مراکز سرپوشیده، بیان کرد: در یک فرآیند سنگین و تلاش‌های جهادی و شبانه روزی ۴ روزه و قبل از وقوع بارندگی، با کمک همه دستگاه‌ها و به کارگیری امکانات شهرستان حدود ۶۰ هزار تن گندم از سیلوهای روباز به مراکز سرپوشیده منتقل شده و به لطف خدا محصول برداشت شده دچار خسارت ناشی از بارندگی نشد.

وی خاطرنشان کرد: در این روزها حدود ۵۷۰ دستگاه کمباین در اراضی کشاورزی شهرستان، کار برداشت گندم را انجام داده و لذا عمده محصولات قبل از بارش رحمت الهی برداشت شدند.

سید موسوی با بیان اینکه بیشترین گندم تحویل شده به مراکز خرید توسط شهرستان شوشتر رقم خورده، تصریح کرد: برای انجام این کار بزرگ مجموعه جهاد کشاورزی، تعاون روستایی، اداره غله و خدمات بازرگانی، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، شهرداری ها، شرکت‌های حاضر در شهرستان مانند کشت و صنعت امام (ره) و… در سطح استان و شهرستان بسیار کمک کردند تا از گندم برداشت شده مراقبت و به مراکز سربسته منتقل گردد.

وی در رابطه با وارد شدن خسارت به اراضی گندم برداشت نشده، گفت: حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد ورسه و خوابیدگی گندم و ۴۰ هکتار آبگرفتگی به علت بارندگی در شوشتر گزارش شده است.

تاریخ انتشار خبر: دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت: ۰۰:۲۲ دقیقه

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 59
  • 323,237
  • 1,282
  • ۳ خرداد ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه