امروز: ۲۸ تیر ۱۴۰۳

افزایش تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستانها در خوزستان / بدلیل شیب تندبیماری کووید۱۹

کرونا تاریخ انتشار: 21/02/04 بدون نظر   169 بازدید

اندازه فونت    
افزایش تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستانها در خوزستان / بدلیل شیب تندبیماری کووید۱۹

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با ابراز نگرانی از افزایش روند مراجعه بیماران به بیمارستان‌های خوزستان گفت: تعداد افراد مراجعه کننده به بیمارستان‌های تابعه این دانشگاه در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵۲ مورد بوده که بالاترین آمار در ۲ ماه گذشته است.

پایگاه خبری بامدادخوزیان| فرهاد ابول نژادیان روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیماری کووید ۱۹ در خوزستان مجددا شیب تندی به خود گرفته است و باید هر چه سریع تر محدودیت‌هایی اعمال شود همچنین مردم باید در رعایت پروتکل های بهداشتی دقت بیشتری داشته باشند.

وی افزود: از تعداد ۵۵۲ نفر مراجعه کننده به بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز ۱۵۲ مورد در بیمارستان های استان بستری شدند که ۱۰۰ نفر آنها در بخش های ویژه و عادی و ۵۲ مورد در اورژانس بستری هستند ضمن اینکه ابتلای ۲۹ نفر از این افراد به کرونا تایید شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: در محدوده دانشکده علوم پزشکی آبادان که سه شهر آبادان، خرمشهر و شادگان را شامل می شود تعداد مراجعه به بیمارستان ها در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۹ مورد بوده است.

وی افزود: این روند نسبت به ۲ روز قبل، ۱۲ درصد و نسبت به هفته گذشته ۳۰ درصد افزایش مراجعه به بیمارستان های خوزستان را نشان می دهد که این وضعیت بسیار خطرناک و هشدار دهنده است.

ابول نژادیان با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته نقش گروه سنی نوجوانان و جوانان در انتشار بیماری کووید ۱۹ پررنگ‌تر شده است گفت: گروه سنی ۱۵ تا ۲۹ سال در دی ماه نسبت به متوسط ۹ ماهه امسال حدود ۵ درصد افزایش ابتلا داشته اند همچنین شاهد افزایش ابتلای گروه سنی نوجوانان ۶ تا ۱۴ سال به این بیماری هستیم.

وی افزود: در هفته اخیر روند انتقال بیماری از راه تماس با افراد خانواده، نسبت به ۲۱ آذرماه حدود ۹ درصد افزایش یافته است همچنین روند انتقال بیماری به دلیل دید و بازدید خانوادگی و تماس با سایر بستگان حدود هفت درصد افزایش پیدا کرده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه چرخه انتقال کرونا به دلیل برگزاری مجالس عروسی و عزاداری خصوصاً در مناطق روستایی خوزستان افزایش یافته است افزود: در هفته های گذشته موارد ابتلا به بیماری در مناطق شهری ۸۸ درصد و در مناطق روستایی ۱۲ درصد بود اما در دی ماه این وضعیت تغییر کرد به گونه ای که اکنون ۶۸ درصد آلودگی را در شهر و ۳۲ درصد را در روستاها داریم یعنی ابتلا به بیماری در مناطق روستایی ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.

وی در خصوص ویروس جهش یافته انگلیسی نیز گفت: در استان خوزستان تنها یک مورد در این زمینه شناسایی شد اما روند ابتلا به کرونا سرعت بیشتری در بین جوانان زیر ۴۰ سال پیدا کرده است لذا مردم باید مراقبت های بیشتری انجام دهند و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا در ادامه روند افزایشی آمار کرونا در خوزستان، ۹ شهر شامل اهواز، دزفول، آبادان، شوشتر، کارون، شادگان، رامهرمز، بهبهان و اندیمشک در وضعیت زرد قرار گرفتند./ منبع : ایرنا

برچسب ها:

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 42
  • 326,152
  • 1,285
  • ۲۳ تیر ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه