امروز: ۲۸ تیر ۱۴۰۳

دست رد رییسی به سینه اصولگرایان/فولادگر: رییسی در قوه قضاییه می ماند

سیاسی تاریخ انتشار: 21/02/05 بدون نظر   334 بازدید

اندازه فونت    
دست رد رییسی به سینه اصولگرایان/فولادگر: رییسی در قوه قضاییه می ماند

دست رد رئیسی به سینه اصولگرایان / فولادگر: رئیسی در قوه قضاییه می‌ماند/ لاریجانی گفته نه جلسه‌ای با اصلاح‌طلبان داشته و نه توافقی میان‌شان بوده

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: با کاندیداتوری آقای رئیسی همه سلایق اصولگرایی روی حمایت او به اتفاق نظر می‌رسند اما آنچه من اخیرا شنیدم آقای رئیسی نپذیرفته و پاسخ ایشان منفی است و می‌خواهد در همان قوه قضائیه اجرای برنامه ۵ ساله خود را دنبال کند.

بامداد خوزیان| حمیدرضا فولادگر، فعال سیاسی اصولگرا درباره سناریوی انتخاباتی اصولگرایان گفت: شورای وحدت آغاز به کار کرد و دبیر اجرایی آن نیز آقای منوچهر متکی است. از آن طرف نیز شورای ائتلاف نیروهای انقلاب کار خود را بعد از انتخابات مجلس ادامه داده و آقای پرویز سروری دبیری آن مجموعه را بر عهده دارد

وی افزود: شورای وحدت این دوره با محوریت جامعه روحانیت به میدان آمده و شورای ائتلاف را نیز به عنوان یکی از بخش ها دعوت کرد تا نماینده معرفی کند، از آن طرف شورای ائتلاف می گوید «در انتخابات مجلس توانست با اکثریت تشکل های اصولگرا کار کند و نتیجه هم حاصل شد بنابراین پوشش رأی ما بیشتر است».

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسی با اشاره به رایزنی ها میان شورای وحدت و شورای ائتلاف یادآور شد: خبری که من دارم آن است که هم اکنون رایزنی‌ها در سطح عالی دو شورا در جریان است و امیدواری در سطح بالایی بوجود آمده تا آنها به توافق برسند

وی درباره درخواست اصولگرایان از سیدابراهیم رئیسی برای کاندیداتوری توضیح داد: الان به صورت متفرق درخواست از آقای رئیسی برای حضور در صحنه انتخابات ریاست جمهوری مطرح می شود، این افراد معتقدند «با آمدن ایشان وحدت میان نیروهای اصولگرا و انقلابی حاصل است».

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: با کاندیداتوری آقای رئیسی همه سلایق اصولگرایی روی حمایت او به اتفاق نظر می رسند اما آنچه من اخیرا شنیدم آقای رئیسی نپذیرفته و پاسخ ایشان منفی است و می خواهد در همان قوه قضائیه اجرای برنامه ۵ ساله خود را دنبال کند. اگر آقای رئیسی نیاید فرایند انتخاب نامزد در جریان انقلابی و اصولگرا مشکل می شود.

وی درباره احتمال کاندیداتوری علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: تا آنجا که شنیدم و سراغ گرفتم، خودش اعلام آمادگی نکرده و گفته کاندیدا نمی شود اما اینکه فرایندهای ماه آینده به چه شکل شوند و چقدر روی تصمیم آقای لاریجانی اثر خواهند داشت، مشخص نیست.

فولادگر با بیان اینکه خاستگاه سیاسی لاریجانی جریان اصلاحات نیست، یادآور شد: در فضای مجازی مطرح شده بود که آقای لاریجانی با اصلاح طلبان جلسه داشته و آنها با هم توافق کردند که آقای لاریجانی این خبرها را تکذیب کرد و گفت «نه جلسه ای با اصلاح طلبان داشتم و نه توافقی شده است».

این فعال سیاسی اصولگرا تأکید کرد: البته هسته اصلی اصلاح طلبان نیز مکانیزمی را با محوریت آقای خاتمی طراحی کرده اند و تصمیم گرفتند قطعا نامزد اصلاح طلب معرفی کنند. به صراحت هم گفتند «نامزد عاریتی نخواهند داشت». شاید برخی دیدگاه های آقای لاریجانی و برخی گروه های اصلاح طلب درباره موضوعات سیاست داخلی یا خارجی مشترک باشد، اما هیچ گاه اصلاح طلبان آقای لاریجانی را از خودشان نمی دانند.

 منبع:نامه‌نیوز

 

 

برچسب ها:

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 43
  • 326,153
  • 1,285
  • ۲۳ تیر ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه