امروز: ۲۵ تیر ۱۴۰۳

دکترمینااندیشمند/ استفاده از دوماسک بصورت همزمان برای جلوگیری از شیوع کرونا مفیداست

کرونا تاریخ انتشار: 21/02/16 بدون نظر   326 بازدید

اندازه فونت    
دکترمینااندیشمند/ استفاده از دوماسک بصورت همزمان برای جلوگیری از شیوع کرونا مفیداست

دکترمینااندیشمند:

استفاده از دوماسک بصورت همزمان برای جلوگیری از شیوع کرونامفیداست

مدیر غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی شوشتر استفاده از دو ماسک به صورت هم زمان برای جلوگیری از شیوع کرونا را مفید دانست و گفت: این کار می‌تواند حفاظت بالاتری در برابر انتشار ویروس کرونا ایجاد کند.

دکتر مینا اندیشمند مدیر غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی شوشتر در گفتگو با وبدا شوشتر بیان کرد: به تازگی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) بر اساس جدیدترین تحقیقات انجام شده اعلام نموده که استفاده هم زمان از دو عدد ماسک، به صورتی که یک ماسک سه لایه پزشکی یک بار مصرف در زیر و یک ماسک پارچه‌ای بر روی آن قرار گیرد، محافظت بیشتری در برابر انتشار ویروس کرونا ایجاد می‌کند.

 وی افزود: استفاده از ماسک پارچه‌ای دوم با افزایش تعداد لایه‌ها، منجر به کاهش احتمال عبور ریزقطرات تنفسی حاوی ویروس کرونا می‌شود و از طرفی نیز منجر به فیت شدن و چسبیدن بهتر ماسک سه لایه‌ی زیرین به صورت می‌گردد.

 اندیشمند تصریح کرد: استفاده از دو ماسک سه لایه ی پزشکی یک بار مصرف روی هم توصیه نمی‌شود، زیرا این ماسک‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که استفاده هم زمان دو عدد از آن ها کمکی به فیت شدن آن روی صورت نمی‌کند. همچنین ماسک‌های N95 بایستی فقط به تنهایی استفاده شوند و زدن ماسک دیگری زیر و یا روی آن نادرست است.

 این دکتر داروساز گفت: نکته‌ مهمی که باید به آن توجه داشته باشیم این است که ماسک‌های پارچه‌ای بایستی به صورت مرتب و پس از هر بار استفاده به خوبی با آب و صابون شسته شوند.

 در پایان اندیشمند ضمن اشاره به اهمیت استفاده از ماسک هنگام حضور در اجتماعات به عنوان یکی از اصلی‌ترین روش‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس مهلک کووید-۱۹، بر لزوم فرهنگ‌سازی استفاده از ماسک همچون کمربند ایمنی موقع رانندگی تأکید کرد.

برچسب ها:

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 34
  • 325,901
  • 1,285
  • ۲۳ تیر ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه