امروز: ۵ خرداد ۱۴۰۳

احتمال ورود اصلاح طلبان به انتخابات بایک کاندید واحد

سیاسی تاریخ انتشار: 21/02/19 بدون نظر   238 بازدید

اندازه فونت    
احتمال ورود اصلاح طلبان به انتخابات بایک کاندید واحد

احتمال ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات با یک کاندید واحد

محمود صادقی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب مطرح کرد:

احتمال ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات با یک کاندید واحد

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: وجود اختلاف دیدگاه امر غیرقابل انکاری است و این برمی‌گردد به سابقه‌ تاریخی اصلاح‌طلبان. طی زمان تحولاتی به وجود آمده و این سبب دسته‌بندی شد.در انتخابات ۱۴۰۰ راهبرد رسمی اعلام شده اصلاح‌طلبان، هماهنگی در چهارچوب نهاد اجماع‌ساز است.

 یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه تکلیف و حق دو روی سکه‌ انتخابات است تاکید کرد، اصلاح‌طلبان به دو روی سکه‌ انتخابات تاکید دارند.

محمود صادقی در نوزدهمین اردوی تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن‌های اسلامی مستقل دانشجویان با بیان اینکه ما اصلاح‌طلبان سرانجام به این تصمیم رسیدیم که دوباره مثل گذشته برای مشارکت فعال در انتخابات یک نهاد اجماع‌ساز داشته باشیم، اظهار کرد: انتخابات باید آزاد، قانونی، رقابتی و عادلانه باشد و ما بتوانیم کاندیدهایمان را برای برنامه‌ای راهگشا داشته باشیم.

وی ادامه داد: اصلاح‌طلبان علاوه بر ۳۲حزب شورای هماهنگی از ظرفیت‌های خارج از احزاب هم استفاده می کنند. ۱۵ شخصیت حقیقی به همراه ۳۲ حزب، نهاد اجماع ساز که یک جبهه یا ائتلاف از احزاب اصلاح طلب است را تشکیل دادند و بنا دارند برای ورود به انتخابات هماهنگی داشته باشند.

صادقی با طرح این پرسش که ضرورت مشارکت مردم در انتخابات چه معنایی دارد؟ تصریح کرد: آیا فقط مردم بیایند رای بدهند یا حق انتخاب هم دارند؟ تکلیف و حق دو روی سکه‌ انتخابات است. رهبری می‌فرمایند که حتی آنانی که ما را قبول ندارند بیایند بخاطر ایران رای بدهند. اصلاح‌طلبان به دو روی سکه‌ انتخابات تاکید دارند.

این نماینده مجلس دهم درباره احتمال ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات با یک کاندید واحد، تصریح کرد: وجود اختلاف دیدگاه امر غیر قابل انکاری است و این بر می‌گردد به سابقه‌ تاریخی اصلاح‌طلبان. طی زمان تحولاتی به وجود آمده و این سبب دسته بندی شد؛ چپ قدیم و چپ جدید، راست سنتی و راست مدرن به وجود آمد و همین سبب وجود اختلاف شد و در عین حال باعث تنوع طیف شد. در انتخابات ۱۴۰۰ راهبرد رسمی اعلام شده اصلاح‌طلبان، هماهنگی در چهارچوب نهاد اجماع ساز است.

وی درباره انتقاد اصلاح‌طلبان از دولت روحانی، گفت: در دولت دوم روحانی ناهماهنگی‌ها در تیم اقتصادی و خروج آمریکا از برجام باعث شد ناکامی‌ها به وجود آید. مشکلات زمانی اتفاق افتاد که رویکرد دولت از رویکرد اصلاح‌طلبان فاصله گرفت. به هرحال دولت روحانی ضعف‌هایی داشت که ما مسئولیت آن را نمی پذیریم.

منبع: ایسنا

برچسب ها:

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 41
  • 322,213
  • 1,282
  • ۳ خرداد ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه