امروز: ۲۵ تیر ۱۴۰۳

تست کرونای یک هزار خوزستانی مثبت اعلام شد

کرونا تاریخ انتشار: 21/02/20 بدون نظر   1073 بازدید

اندازه فونت    
تست کرونای یک هزار خوزستانی مثبت اعلام شد

تست کرونای یک هزار خوزستانی مثبت شد

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با اشاره به انجام ۶ هزار و ۲۰۰ تست کرونا در مدت ۲۴ ساعت در این استان گفت:از این تعداد تست کرونا یک هزار مورد مثبت اعلام شد که ۱۱۰ نفر بستری و مابقی قرنطینه خانگی شدند.

به گزارش ایرنا دکتر فرهاد ابول نژادیان جمعه شب در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: موج سوم بیماری در خوزستان از روز دهم بهمن ماه شروع شد و تا روز شانزدهم با شیب نسبتاً ملایمی در حرکت بود اما از روز شانزدهم بهمن ماه به بعد سرعت رشد تعداد بیماران متفاوت از پیک اول و دوم در این استان بوده است.

وی افزود: تعداد زیاد مراجعه کنندگان به بیمارستان های خوزستان باعث شد تا احساس کنیم که این ویروس از نوع جهش یافته انگلیسی است به همین دلیل نمونه های مختلفی برای بررسی به انستیتو پاستور ارسال شد و تایید گردید.سرعت انتشار این ویروس جدید ۵۰ تا ۷۰ درصد بالاتر از ویروس قبلی است و میزان کشندگی آن ۵۰ درصد بیشتر است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با بیان اینکه بازوی بالارونده پیک سوم بیماری در استان شیب تندتری دارد افزود: بعد از اینکه مشخص شد این ویروس متاسیون یافته است وزیر بهداشت شخصا پیگیر وضعیت خوزستان شد و قول مساعدت مالی دادند.

ابول نژادیان عنوان کرد: در مرحله اول واکسیناسیون، تعداد محدودی واکسن به خوزستان ارسال شد و به پرسنل بخش مراقبت های ویژه تزریق شدند. در مرحله بعد که روزهای آینده انجام می شود، قرار است این واکسن به پرسنل بخش های آی سی یو و اورژانس در استان خوزستان تزریق شوند.

وی افزود: طی هماهنگی صورت گرفته با وزارت بهداشت امیدوارم سهمیه واکسن بیشتری در اختیار پرسنل درمانی استان خوزستان قرار گیرد چون موجی که ایجاد شده نه تنها شیوع گسترده ای دارد بلکه پرسنل بیشتری از بیمارستان های ما را به این ویروس مبتلا کرده است.

فرمانده عملیات مدیریت کرونا در استان در پایان گفت: تلاش برای بیماریابی و قطع زنجیره بیماری وجود دارد اما بار مراجعه به بیمارستان ها و مراکز ۱۶ ساعته در خوزستان زیاد است لذا از مردم انتظار داریم که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

در حال حاضر ۱۱ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند و ورود و خروج به این مناطق ممنوع است.

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 33
  • 325,900
  • 1,285
  • ۲۳ تیر ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه