امروز: ۲۴ تیر ۱۴۰۳

بیش از ۱۴ هزار نفر برای انتخابات شوراهای روستاها ثبت نام کردند

انتخابات شورای شهر و روستا تاریخ انتشار: 21/04/12 بدون نظر   997 بازدید

اندازه فونت    
بیش از ۱۴ هزار نفر برای انتخابات شوراهای روستاها ثبت نام کردند

رئیس ستاد انتخابات استان: بیش از ۱۴ هزار نفر برای انتخابات شوراهای روستایی ثبت نام کردند / افزایش ۱۵ درصدی شعب اخذ رای

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: خوشبختانه در این دوره بیش از ۱۴ هزار داوطلب در روستاها داشتیم که در بین آنها بیش از ۵۰۰ نفر از آنها بانوان هستند که این عدد قابل توجه است که بانوان روستایی هم در این دوره به میزان خوبی وارد رقابت های انتخاباتی شدند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات خوزستان رضا نجاتی رئیس ستاد انتخابات استان روز دوشنبه در پایان نشست ستاد انتخابات استان گفت: برابر با برنامه زمانبندی ابلاغی از سوی وزارت کشور و ستاد انتخابات کشور خوشبختانه ثبت‌نام داوطلبان در ۲۳۵۰ روستای استان خوزستان انجام شد. با توجه به ازدحام داوطلبان سیستم ثبت نام مقداری با مشکل روبرو شد که درخواست تمدید داشتیم که موافقت شد و سامانه تا امروز ساعت ۱۶ فعال هست که فرمانداری ها و بخشداری ها آن دسته از افرادی که در سامانه ثبت نام نموده اند ثبت نام نهایی مینمایند.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان افزود: تعداد ۱۳ هزار ۵۰۰ داوطلب برای شوراهای روستایی ثبت نام نهایی نموده اند و  بیش از ۵۰۰ نفر نیز ثبت نام نموده اند که نیاز به ثبت نهایی دارند و امروز این کار انجام خواهد شد.

نجاتی ادامه داد: خوشبختانه در این دوره بیش از ۱۴ هزار داوطلب در روستاها داشتیم که در بین آنها بیش از ۵۰۰ نفر از آنها بانوان هستند که این عدد قابل توجه است که بانوان روستایی هم در این دوره به میزان خوبی وارد رقابت های انتخاباتی شدند.

معاون استاندار خوزستان ادامه داد: چند مرحله‌ از زمان بندی انتخابات تا کنون به خوبی و با هماهنگی و مدیریت استاندار محترم پیش رفته است و همه کمیته ها به صورت فعال در حال انجام برنامه ها و مسئولیت های خود هستند.

نجاتی بیان کرد: در نشست های ستاد انتخابات استان شهرستان به شهرستان مسائل مختلف و تجربیات دوره گذشته و نواقص احتمالی و نقاط قوت مورد بررسی قرار می گیرد و با توجه به اینکه در چند شهرستان انتخابات شوراها در چند شهرستان تمام الکترونیکی برگزار میشود در حال هماهنگی زیرساخت‌ها و موارد پشتیبانی هستیم.

رئیس ستاد انتخابات استان اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا همه گزینه ها و تمهیدات لازم پیش بینی شده و ستاد ملی کرونا نیز دستورالعملی صادر خواهد کرد اما به جهت شرایط گرما و ایجاد ازدحام شعب پیشنهاد افزایش ۱۵ درصد شعب را ارائه دادیم که مورد موافقت قرار گرفته و در حال انجام است.

نجاتی عنوان کرد: با افزایش شعب تجمعات کمتر خواهد شد و مقرر شده در هر شعبه حداکثر هزار رای اخذ شود و پس از آن سیستم قطع شود تا از تجمع و ازدحام پیشگیری شود که برای مقابله با کرونا کمک خوبی خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین ضدعفونی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی مدنظر خواهد بود. در کنار آن یکی از فرآیندهای انتخابات اثر انگشت است که در این دوره به دلیل کرونا حذف شده که می‌تواند برای پیشگیری از شیوع کرونا موثر باشد.

رئیس ستاد انتخابات استان در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم همه جوانب در نظر گرفته شود که هم سلامتی اعضای اجرایی و نظارتی انتخابات و هم مردم تضمین شود و خوزستان مانند گذشته بار دیگر برگ زرینی در تاریخ انتخابات در سطح کشور رقم بزند و شاهد مشارکت با شکوه و حداکثری مردم در انتخابات پیش رو باشیم

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 19
  • 325,775
  • 1,285
  • ۲۳ تیر ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه