امروز: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳

انتقاد رییس شورای هماهنگی تشکل‌های کشاورزی خوزستان از کمبود سوخت

کشاورزی تاریخ انتشار: 22/07/02 بدون نظر   993 بازدید

اندازه فونت    
انتقاد رییس شورای هماهنگی تشکل‌های کشاورزی خوزستان از کمبود سوخت

انتقاد رییس شورای هماهنگی تشکل‌های کشاورزی خوزستان از کمبود سوخت

 رییس شورای هماهنگی تشکل‌های کشاورزی خوزستان از آنچه که کمبود و ناکافی بودن سهمیه سوخت (گازوییل) برای ماشین آلات کشاورزی برای شروع کشت تابستانه در استان نامید انتقاد کرد.

مسعود اسدی روز شنبه  افزود:وضعیت سوخت کشاورزان خوزستان مناسب نیست و برخی کشاورزان برای سوخت تراکتورهای خود، گازوییل را به سختی از بازار آزاد تهیه می‌کنند.

وی گفت: روند تامین سوخت کشاورزان در ۲ سال اخیر سخت شده و در فصل کشت تابستانه امسال سخت تر شده است.

اسدی ادامه داد: در حالی که کشت تابستانه تنها در حوضه کرخه ممنوع اعلام شده ولی در سایر حوضه‌های آبی به غیر از شلتوک، بقیه کشت‌ها مجاز اعلام شده بنابراین کشاورز نیازمند سوخت برای شروع کشت است.

وی گفت: مراجعه و شکایت‌ کشاورزان به فرمانداری ها، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها و مجامع صنفی کشاورزی نشان از آن دارد که اگر در چند روز آینده مشکل سوخت کشاورزان خوزستان حل نشود احتمال توقف کامل کشت تابستانه وجود دارد.

رییس شورای هماهنگی تشکل‌های کشاورزی خوزستان به کشاورزان اطمینان داد درخواست‌های صنفی آنان از مجاری قانونی پیگیری خواهد شد.

وی گفت: در ۲۴ اردیبهشت اردیبهشت امسال یعنی پیش از شروع کشت تابستانه، شورای کشاورزی خوزستان با پیگیری صنف کشاورزان و جهاد کشاورزی بر اساس بند یک مصوبات شورای کشاورزی مقرر کرد شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه خوزستان، سهمیه سوخت بخش کشاورزی را بر اساس اعلام نیاز سازمان جهاد کشاورزی تخصیص و تامین کند ولی تاکنون سهمیه سوخت کشاورزان افزایش نیافته است.

اسدی از استانداری خوزستان و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان خواست موضوع تامین و افزایش سهمیه سوخت کشاورزان استان را پیگیری کنند./ ایرنا

تاریخ انتشار خبر: شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت: ۱۹:۵۰ دقیقه

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 263
  • 323,928
  • 1,282
  • ۳ خرداد ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه