امروز: ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

مختومه شدن ۲۰ درصد پرونده‌های قضایی در خوزستان

قضایی تاریخ انتشار: 22/12/08 بدون نظر   418 بازدید

اندازه فونت    
مختومه شدن ۲۰ درصد پرونده‌های قضایی در خوزستان

مختومه شدن ۲۰ درصد پرونده‌های قضایی در خوزستان

رییس کل دادگستری خوزستان گفت: ۲۰ درصد پرونده‌های قدیمی و معوقه دادگستری استان مختومه شد.

به گزارش روز پنجشنبه بامدادخوزیان به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، علی دهقانی در جلسه شورای معاونان استان که با حضور روسا و دادستان های حوزه های سراسر استان و با عنوان بررسی راهکارهای کاهش پرونده های معوق این نهاد برگزار شد بیان کرد: تعداد پرونده‌های قضایی معوقه دادگستری خوزستان در ابتدای امسال ۵۷ هزار و ۹۹۹ فقره بود که هم اکنون به ۴۶ هزار و ۵۵۳ فقره رسیده است.

وی گفت: تسریع در رسیدگی به معنای آمارگرایی نیست بلکه برای تعیین تکلیف اصحاب پرونده و احقاق حقوق آنان است و باید با اعمال دقت در رسیدگی‌ها و صدور آرای متقن صورت گیرد.

دهقانی ادمه داد: نظارت مستمر روسا و دادستان‌ها بر عملکرد قضات و ارایه آموزش و مشورت به آنان، استفاده از سامانه ابلاغ الکترونیکی در راستای نظام‌مند کردن ارجاع به کارشناسان و اخذ گزارش از آنان از طریق سامانه، پالایش مستمر شعب نامتعارف، از جمله مواردی است که در کاهش پرونده‌های قضایی موثر است.

رییس کل دادگستری خوزستان بر ضرورت حفظ نظم در جامعه تاکید کرد و گفت: شناسایی، تعقیب سریع، دستگیری و برخورد قاطع با عوامل و عناصری که نقش عمده‌ای در اغتشاشات داشتند باید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: باید کسانی که از طریق فراخوان‌های عمومی در فضای مجازی و اغتشاش در فضای حقیقی زندگی مردم به ویژه کسبه را دچار اخلال می‌کنند، قاطعانه برخورد و امنیت لازم در جامعه حاکم شود.

تاریخ انتشار خبر پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت۲۲:۲۵ دقیقه

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 33
  • 324,084
  • 1,282
  • ۳ خرداد ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه