امروز: ۲۸ تیر ۱۴۰۳

۱۰۱ مرکز غیردرمانی غیرمجاز در خوزستان پلمب شد

قضایی تاریخ انتشار: 23/02/27 بدون نظر   412 بازدید

اندازه فونت    
۱۰۱ مرکز غیردرمانی غیرمجاز در خوزستان پلمب شد

۱۰۱ مرکز غیردرمانی غیرمجاز در خوزستان پلمب شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: از ابتدای سال جاری و با دستور قضایی، ۱۰۱ مرکز غیرمجاز درمانی در این استان به اتهام مداخله در امور پزشکی پلمب شد.

به گزارش بامدادخوزیان  به نقل از مرکز رسانه و روابط عمومی دادگستری خوزستان، صادق جعفری چگنی، اظهار داشت: در سال جاری ۱۱۵ مرکز غیرمجاز ارائه دهنده خدمات درمانی دیگر نیز به مراجع قضایی و ادارات تعزیرات سراسر استان معرفی شدند تا به اتهامات آنان در این زمینه رسیدگی شود.

وی با بیان این که طبق ماده ۳ قانون مقررات امور پزشکی و دارویی، هر گونه فعالیت و دخالت در امور پزشکی توسط افراد فاقد صلاحیت و بدون مجوز، غیرقانونی تلقی می‌شود و افراد متخلف به مراجع قضایی معرفی می شوند، تصریح کرد: این موضوع در جلسه با رئیس علوم پزشکی استان و معاونین وی و رئیس سازمان نظام پزشکی استان نیز مطرح شده است که امیدواریم با نظارت‌های دقیق دستگاه‌های نظارتی در حوزه بهداشت و درمان و پیگیری گزارش‌های مردمی، این تخلفات به نحو چشمگیری کاهش یابد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان گفت: متاسفانه در برخی از پرونده‌های تشکیل شده در مراجع قضایی، شاهد هستیم که برخی پزشکان مطب خود را جهت انجام عمل‌های زیبایی در اختیار افراد غیرمتخصص قرار می‌دهند.

وی گفت: صیانت از سلامت مردم و رعایت حقوق بیماران و جامعه پزشکی و تامین امنیت روانی در این حوزه وظیفه سیستم نظارتی و مدیریت درمانی استان است و دادستان‌ها در سراسر استان به‌عنوان مدعی‌العموم حافظ حقوق مردم و جامعه پزشکی در چارچوب قانون بوده و با هر گونه تخلف و سوءاستفاده از این جایگاه، برخورد می‌کنند.

جعفری چگنی از مردم خواست تا از مراجعه به مراکز غیرمجاز درمانی که ممکن است مشکلاتی برای آنان ایجاد کند، خودداری کنند و هرگونه تخلف در این خصوص را به سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت یا به اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان خوزستان اطلاع دهند.

تاریخ انتشار خبر: دوشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت: ۱۴:۱۵ دقیقه

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 70
  • 326,180
  • 1,285
  • ۲۳ تیر ۱۴۰۳
رفتن به ابتدای صفحه