امروز: ۸ مهر ۱۴۰۲

احمد آوایی عضو کمیسیون امنیت ملی: بوی دلار، روس‌ها را مست کرده؛ عملا غربی نشده‌ایم اما به مقدار زیادی شرقی شده‌ایم

سیاسی تاریخ انتشار: 23/07/17 بدون نظر   72 بازدید

اندازه فونت    
احمد آوایی عضو کمیسیون امنیت ملی: بوی دلار، روس‌ها را مست کرده؛ عملا غربی نشده‌ایم اما به مقدار زیادی شرقی شده‌ایم

یک عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: روسیه به دنبال دلارهای نفتی کشورهای عربی است، بوی دلار، روس ها را مست کرده است و این مواضع روسیه جای تعجبی نباید داشته باشد.

سید احمد آوایی عضو کمیسیون امنیت ملی در رابطه با مواضع روسیه در خصوص جزایر سه گانه ایران، اظهار کرد: روس ها هیچ وقت خیری برای ایران چه در زمان قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب اسلامی نداشتند. در دوران دفاع مقدس بیشترین خدمت را به عراق و بیشترین خیانت را به جمهوری اسلامی ایران کردند. در دوران تحریم، قطعنامه های غرب را وتو نکردند در جریان برجام هم به ایران خیانت کردند و به شدت مخالف امضای برجام بودند.

به گزارش شفقنا بخش هایی از گفت و گوی آوایی را در ادامه می خوانید:

من روسیه را ملامت نمی کنم زیرا روسیه به دنبال منافع ملی خودش است؛ بنابراین ما باید خودمان را ملامت کنیم که چرا به منافع ملی کشور فکری نمی کنیم؛ لذا طبیعی است که چین و روسیه و یا هر کشور دیگری، هیچ کدام دلشان برای جمهوری اسلامی ایران نسوزد؛ بنابراین ما باید از این اتفاقات درس بگیریم که به عنوان نمونه نباید از حمله روسیه به اوکراین دفاع می‌کردیم.

روسیه به دنبال دلارهای نفتی کشورهای عربی است، بوی دلار، روس ها را مست کرده است و این مواضع روسیه جای تعجبی نباید داشته باشد. یاسر عرفات هم در کنار صدام ایستاد و گفت عراق برادر من و ایران  دوست من است و من برادر را به دوست ترجیح می دهم. بنابراین نباید از هیچ کشوری انتظار داشته باشیم.

من معتقدم باید مواضع جدی تری می گرفتیم. ما در رابطه با دفاع از کشور و تمامیت ارضی خودمان نباید با کسی تعارف داشته باشیم چراکه صدها هزار شهید و جانباز برای این کشور دادیم.

اگر در برابر مواضع روس ها برخورد قاطعی نداشته باشیم ممکن است در دراز مدت، ایجاد خطر کند، جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه زیر بار چنین مواضعی نخواهد رفت اما این مساله درسی بود که مسوولین ما بگیرند و خیلی به این کشورها خوشبین نباشند.

ما عملا نه غربی شده ایم ولی به مقدار زیادی شرقی شده ایم؛ اما من معتقدم گرایشی که نسبت به شرق داشتیم جوابگو نبوده است.

تاریخ انتشار دوشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۲ ساعت: ۱۹:۵۷ دقیقه

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
آمار بازدید سایت
  • 5
  • 283,256
  • 1,091
  • ۶ مهر ۱۴۰۲
رفتن به ابتدای صفحه